• Profesjonalny dobór opraw do typu urody!

Pytania i odpowiedzi o okularach

Pytanie:

„Lepiej nie zaczynać zbyt wcześnie nosić okularów, bo popsuje mi się szybciej wzrok?”

Odpowiedź:

Jest to oczywistą nieprawdą. Jeżeli nie używamy okularów mimo, że mamy już takowe przepisane, faktycznie przy mniejszych korekcjach damy sobie jakoś radę. Jednak robimy to kosztem naszego ciągłego wysiłku wytężania oczu. Pod koniec dnia jesteśmy bardziej zmęczeni, a nasze oczy nie mają już takiej elastyczności. Noszenie okularów natomiast powoduje, że mózg dostaje informację, iż można widzieć lepiej, bez znacznego wysiłku. Domaga się tego poprzez wymuszenie założenia okularów. Nie widzimy również gorzej po ich ściągnięciu. Po prostu odbieramy wówczas prawdziwy stan rzeczy naszego widzenia, zanim nas mózg znów dostanie informację, by zmusić oczy do pracy, dzięki której zobaczymy trochę lepiej.

Pytanie:

Do czytania można kupić gotowe okulary i będą tak samo dobre, jak te wielokrotnie droższe w salonie optycznym?.

Odpowiedź:
gotoweokulary-600x401
Okulary gotowe są tańsze, ponieważ szkła są z gorszego materiału, bardziej matowego, co nie daje idealnej przejrzystości jak w okularach z salonu optycznego. Ponadto mogą one nawet powodować zeza ukrytego, który może przeistoczyć się w konsekwencji w zeza jawnego. Powodem jest ta sama moc zamontowana w obu soczewkach mimo, że np. mamy różną korekcje. Soczewki te są też ustawiane na „jakiś” rozstaw źrenic, raczej rzadko pokrywającym się z naszym.

Pytanie:

Soczewki z antyrefleksem bardziej się brudzą?

Odpowiedź:
AR
Powłoka naniesiona na soczewki wymaga po prostu innej metody czyszczenia. To opisane jest w zakładce PORADY.

Pytanie:

„Czy to prawda, że do soczewek progresywnych mało kto się przyzwyczaja i to długo trwa”?.

Odpowiedź:
progresywne_rzeszow
I tu również wiedza sprawia, że ” nie taki diabeł straszny…”
Istotne jest, by dobrać klasę soczewek progresywnych indywidualnie dla każdego klienta.
Ważna jest wartość korekcji, styl życia klienta, oczekiwania. Soczewki takie musi dobrać doświadczony specjalista, w oparciu o dokładny wywiad z pacjentem. Później istotne jest precyzyjne wykonanie niezbędnych pomiarów. A co najważniejsze wytłumaczenie w jaki sposób z nich korzystać. U nas Klienci otrzymują tzw. „instrukcję obsługi”, która niezwykle jasno obrazuje jak prawidłowo korzystać z nowych okularów.

Pytanie:

Wynik komputerowego badania jest tożsame z receptą od specjalisty?.

Odpowiedź:
_134354_03
Badanie komputerowe to tylko wstęp do badania właściwego. Jest raczej drogowskazem dla specjalisty. Zapewne nie można na podstawie takiego pomiaru robić okularów. Potrzebne jest pełne badanie w specjalistycznym gabinecie na podstawie szeregu testów.